بازتاب روز اول سمینار کودک آزاری در خبرگزاری ایسنا
بهمن ۲۹, ۱۳۹۶
صحبت هاى خانم الهام فخارى عضو محترم شوراى اسلامى شهر تهران رى و شميران
بهمن ۲۹, ۱۳۹۶

آقای دکتر ارجمندی، معاون مدیر کل امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی، در پنل حقوقی سمینار کودک آزاری:

من فکر میکنم که تا الان جای تشکر هست از سازمانهای مردم نهاد مدنى كه اگر حضور و تلاششان برای پیشبرد نبود ما الان اينجا نبوديم. سازمانهای مردمی باید در حوزه کودکان وارد شوند و کمک کنند. ساختار دولتی در حال حاضر پاسخگوی نیازهای جامعه نیست و تشکل های مردمی باید ورود کنند. در ارتباط با آسیب ها کارها زمان بر است و در زمینه فقر، اعتیاد و بحران های دیگر باید کار شود تا یک کودک شرایط نرمال پیدا کند. رقم این کارها برای هر کودک ۱۵ میلیون است.

زهرا رحیمی مدیر عامل جمعیت امام علی در ادامه بیان کرد:
در مورادی که خطر جانی برای کودکان وجود دارد نیاز به حکم قضایی وجود دارد. در قرنطینه به نهاد مردمی برای پیگیری اجازه داده می شود. همچنین دیده شده که یک کودک یک سال در قرنطینه باقی مانده. به علاوه نیاز به مداخله مستمر روانشناسی در این موارد به کودکان وجود دارد.

دکتر ارجمندی:
اطلاعات کافی توسط روانشناسان ما در این حوزه وجود ندارد. ما نقص ها را در این زمینه قبول داریم. الان سازمان های بهزیستی خیلی برای کودکان کار می کنند ولی خود ما هم راضی نیستیم و این به دلیل مشکلات فرهنگی و اجتماعی ماست. باید به دنبال راه حلی باشیم که آسیب کمتری به کودک برسد. باید برنامه ای برای درمان والدین آزارگر داشته باشیم تا کودک پس از مدتی نگه داری به خانواده برگردد.

ما پس از رهاسازی کودکان از سرنوشت آنها خبری نداریم.
در مورد آسیب ها اعتقاد داریم که نیرو انتظامی باید سیستم بگیر و ببند را رها کند و امنیت ایجاد کند. امنیت ایجاد کند که افراد آسیب دیده به ما مراجعه کنند. بین تکلیف و حقوق باید یک تعادل ایجاد شود و همه نهادها در این زمینه کمک کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *